UČITAVANJE

Upiši za pretragu

Sport

BRUKA S EURA OBIŠLA SVIJET: Reprezentativac Austrije zabio gol Makedoncima, pa im na našem jeziku psovao majku

Podijeli

Austrija je Evropsko prvenstvo počela sigurnom pobjedom nad Sjevernom Makedonijom. U Bukureštu je završeno 3:1.

Za konačnu pobjedu Austrije na Evropskom prvenstvu, nakon 31 godine čekanja,pogodio je Marko Arnautović koji je pogodio u 89. minuti.

Nakon što je lopta završila u mreži, Marko Arnautović, čiji je otac porijekom iz Bosne i Hercegovine, je počeo da psuje svojim protivnicima.

Arnautović se okrenuo prema makedonskom golmanu Dimitrievskom te mu ljutito na našem jeziku opsovao majku što se moglo pročitati s njegovih usana.

Iskusni napadač je bio bijesan, ali su ga saigrači koji su mu pritrčali u zagrljaj uspjeli na vrijeme obuzdati.

Arnautović je bio toliko ljut da se posvađao s i pojedinim saigračima, prije svih strijelcem drugog gola Gregoritschem koji je mrežu Makedonaca zatresao u 78. minuti.

Šta je razlog za ovakvo njegovo ponašanje nije poznato.