Upiši za pretragu

Sport

EDINE, MAJSTORE: Roma nakon preokreta pobijedila Young Boys, pogledajte golčinu Edina Džeke (VIDEO)

Podijeli

Nogometaši Rome su na svom terenu pobijedili Young Boys nakon preokreta sa 3:1, a jedan od golova za rimski klub zabio je i Edin Džeko.

Roma je ovom pobjedom osigurala prvo mjesto i plasman u nokaut-fazu Evropske lige. Ipak, nije baš sve tako idealno počelo za Romu u ovom meču.

Young Boys je poveo sa 1:0 u 34. minuti utakmice, kada je pogodak postigao Nsame. Ipak, do kraja prvog poluvremena Roma je poravnala na 1:1. Pedro je asistirao, a mrežu gostiju zatresao je Mayoral.

U drugom poluvremenu, Roma stiže do preokreta. Spektakularan gol za 2:1 postigao je mladi Calafiori u 59. minuti.

Edin Džeko je u igru ušao u 60. minuti. Bh. napadač je u 81. minuti sjajno pogodio za konačnih 3:1 i pokazao da se lagano vraća u formu nakon što se oporavio od koronavirusa.